Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Sign In

Skip Navigation Linksnewsitem اخبار و رویدادها

اخبار-و-رویدادها.jpg
اخبار و رویدادها

بازديد وزرای بهداشت و راه و شهرسازی از پروژه مهدی كلينيك


شنبه 30 آذرماه سال 92، خانواده نیكوكار گرامی، دكتر هاشمی وزیر بهداشت، دكتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، دكتر جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران، معاونین و مسئولین وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشكی تهران، امیر سرتیپ رضا خرم طوسی، جانشین رئیس ستاد ارتش و دكتر امامی رضوی قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاهها از پروژه  در دست اقدام بیمارستان 800 تخت خوابی مهدی كلینیك بازدید كردند و پس از آن در محل پروژه بیمارستان مهدی كلینیك با خیرین دست اندركار این پروژه طی مراسمی دیدار كردند. 


15.jpg
در ابتداي اين مراسم، دكتر طلايي قائم مقام موسسه خيريه ياوران مهدي موعود، پروژه مهدي كلينيك را يك پروژه قرني نامید و گفت: این گونه پروژه ها در كشورهای در حال توسعه هر 100 سال كلید می خورند. 
وی با بیان آن كه بیمارستان مهدی كلینیك در شرایطی استثنایی شكل می گیرد گفت: برای دولت تدبیر و امید هیچ میراثی ارزنده تر از احداث این پروژه نیست و ان شاء الله تا شب عید نوروز كل اسكلت بیمارستان تكمیل می شود. 
در ادامه سیدمهدی گرامی فرزند ارشد و وصی سیدمحمد گرامی از خیرین دست اندركار در ساخت پروژه مهدی كلینیك گفت: از زمانی كه ساخت این پروژه را آغاز كردیم دست غیبی پشت سر ما بوده است و فرمولی كه منجر به آغاز این پروژه شد، مشاركت بخش خصوصی با بخش دولتی بوده است. 
وی خواستار مشاركت همه مردم در ساخت چنین بیمارستانهایی شد و افزود: لازم است راه برای همه گشوده باشد تا مردم بیایند و در ساخت بیمارستانی كه جان هزاران هزار نفر را نجات خواهد داد، سهیم شوند. 
در بخشی دیگر از این مراسم، دكتر حسینی مهندس ناظر پروژه بیمارستان مهدی كلینیك از تكمیل این پروژه تا پایان سال 95 خبر داد و گفت: مهدی كلینیك در زمینی به مساحت بیش از 107 هزار مترمربع در دست ساخت است و مجهز به 33 اتاق عمل و حدود 800 تخت بستری خواهد بود. 
وی با بیان آن كه تا نوروز سال 93 بالغ بر 14 هزار تن حجم اسكلت این مجموعه خواهد شد گفت: اورژانس بیمارستان نیز در مساحتی بالغ بر 4700 مترمریع ساخته می شود. 
دكتر حسینی با اشاره به نوآوری های خاص در طراحی سازه از مقاوم سازی ساختمان و تجهیزات آن در برابر زلزله خبر داد و افزود: با توجه به مركزیت و مشكلات ترافیكی منطقه در مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره)، پاركینگی با ظرفیت 3000 دستگاه خودرو برای این بیمارستان احداث می شود. 
در ادامه این مراسم، دكتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، بحث سلامت را موضوعی بسیار مهم و حیاتی برای مردم دانست و افزود: دولت در شرایط بسیار سخت و تنگنای اعتباری و بودجه ای قرار گرفته و تمام اندیشه دولت تدبیر و امید آن است كه از میزان وابستگی خدمات به دولت كاسته شود و مشاركت مردم در این زمینه جلب شود. 
وی با بیان آن كه با انحصار خدمات توسط دولت مخالفیم گفت: امیدوارم بتوانیم به زودی یك شورای مشترك همكاری بخش خصوصی و عمومی ایجاد كنیم تا از این طریق فرصت مشاركت و همكاری برای تمام افرادی كه علاقه مند به احداث بیمارستان هستند، جلب شود. 
در بخشی دیگر از این مراسم، دكتر هاشمی وزیر بهداشت با بیان آن كه روح محمد گرامی در قامت مجموعه ای كه ساخته می شود همیشه جاری و ساری خواهد بود گفت: اولویت مهمی است كه مشكلات كشور به كمك مردم حل شود. چرا كه همه همكاران دولت معتقدند كه دولت به تنهایی قادر به حل مشكلات متعدد كشور نیست مگر با حضور مردم. 
وزیر بهداشت با اشاره به مشكلات عدیده دولت و لزوم مشاركت مردم برای حل این مشكلات گفت: معتقد هستیم كه اگر چه سیاستگذاری و نظارت بر حوزه سلامت شامل بهداشت، درمان و توانبخشی حاكمیتی است، ولی اجرای آن نیاز به تصدی گری دولت ندارد. 
توضیح این كه بیمارستان 800 تخت خوابی مهدی كلینیك به همت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی تهران و سرمایه گذاری خیریه مرحوم سید محمد گرامی و موسسه خیریه یاوران مهدی موعود در ضلع شمال میدان توحید ابتدای باقرخان جنب مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از سال گذشته در حال ساخت است و مرحله اسكلت سازی آن 70 درصد پیشرفت داشته است. 
پخش خبر بازدید وزرای بهداشت و راه و شهرسازی از پروژه در دست ساخت مهدی كلینیك از صدا و سیما
خبر این بازدید و همچنین اظهارات همسر بنیانگذار فقید گلستان، جناب آقای سید مهدی گرامی و سرکارخانم اشرف السادات گرامی درباره انگیزه این اقدام خیرخواهانه روز شنبه 30 آذرماه از بخش‌ خبری ساعت 21 شبكه یك صدا و سیما پوشش داده شد. برای دریافت ویدیوی خبر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه غیر دولتی خیریه یاوران مهدی (عج) می باشد